SK | EN
Home O mne Na krídlach anjelov Diskografia Médiá Guestbook Galéria Kontakt
Na krídlach anjelov > O projekte

Na krídlach anjelov

Dlho sme rozmýšľali, aký názov by tento album mal niesť. Počas jeho príprav sme stretli mnoho dobrých ľudí, ktorí nám pomohli. Sú to takí naši anjeli. V piesni ZÁZRAK SA STAL sa spieva "Na krídlach anjeli tú zvesť nesú vdiaľ, že v mestečku Betléme zázrak sa stal." My ho dnes môžeme parafrázovať, že "na malom Slovensku zázrak sa stal".

Nebyť našich anjelov, tento projekt by vznikal veľmi ťažko. Úprimne a zo srdca ďakujeme všetkým, ktorí na albume spolupracovali alebo nám akýmkoľvek spôsobom pomáhali.

 

Anna Lišková:

"Keď pred rokom, po siedmich rokoch od operácie prsníka došlo u mňa k recidíve základného ochorenia do kostí, rozhodla som sa znovu bojovať so svojou chorobou. Spôsob, aký som zvolila, bol nápad mojich detí. Deti sú mi najväčšou oporou v mojom boji a tak som pristúpila na ich návrh naspievať CD album s vianočnými piesňami. Po štvrtej línii chemoterapie, ktorá stále pokračuje, to nebolo ľahké.

Moje odhodlanie umocňovala aj nádej, že možno tak pomôžem nielen sebe, ale aj iným, ktorí sa ocitli v podobnej situácii.

Spev je moja láska a láska, v akejkoľvek podobe, môže len pomôcť. Keď som si to uvedomila, neváhala som. Teraz viem, že toto rozhodnutie bolo správne.

Cítim, že sa mi môj zdravotný stav zlepšuje. V tejto súvislosti by som sa chcela poďakovať celému tímu Onkologickej kliniky
v Banskej Bystrici za ich obetavú starostlivosť, lekárom i sestričkám, ale predovšetkým MUDr. Kadlečkovi, ktorý bojuje spolu so mnou. S pokorou prijímam svoj životný údel.

Nestrácam vieru a nádej na svoje uzdravenie a ďakujem Bohu za každý deň, ktorý môžem prežiť v kruhu svojich blízkych."

Martina Lišková:

"Keď maminke v roku 2003 diagnostikovali rakovinu prsníka, bol to pre nás šok. Nebolo to však po prvýkrát, kedy sme sa s touto chorobou stretli. Už v roku 1994 bola operovaná na zhubný nádor štítnej žľazy.
Po operáciách, chemoterapiách a mnohých vyšetreniach sme všetci dúfali, že je to už za nami. Po siedmich rokoch od poslednej operácie prišla správa o rozsiahlych metastázach v kostiach ako blesk z jasného neba. Nebolo jednoduché prijať tento fakt a niesli sme to veľmi ťažko. Opäť začali chemoterapie, rádioterapie, mnohé vyšetrenia, ktoré však naša maminka nesie veľmi statočne.

Tento projekt vznikol so zámerom aspoň čiastočne odpútať jej myšlienky od chemoterapie, nekonečných vyšetrení a bolestí, ktoré, bohužiaľ, súvisia s jej chorobou.

Projekt vznikal veľmi opatrne a postupne, museli sme sa prispôsobovať jej zdravotnému stavu a dispozícii, a nikto z nás ani nedúfal, že sa nám podarí doviesť ho do štádia, kedy bude naspievaných 20 nádherných piesní. Nebolo to jednoduché, boli ťažké aj ľahšie dni. Je však obdivuhodné, čo dokázala jej pevná vôľa, nádej a odhodlanie nepoddať sa chorobe. Nielen pre nás, jej blízkych, ale pre všetkých, ktorí s týmto projektom prišli do kontaktu je maminka a jej pevná viera v uzdravenie neskutočným zdrojom pozitívnej energie.

Chceli by sme prostredníctvom tohto albumu šíriť túto pozitívnu energiu ďalej a podporiť tak mnoho iných rodín a jednotlivcov, ktorí rovnako ako ona bojujú s nepriazňou osudu.