SK | EN
Home O mne Na krídlach anjelov Diskografia Médiá Guestbook Galéria Kontakt
O mne > O mne

Spev je môj liek,
moja radosť, ktorá mi pomáha
aj v ťažkých životných situáciách.

V roku 1994 som absolvovala operáciu zhubného nádoru štítnej žľazy s následnou rádioterapiou v Olomouci a Martine. Za pomoc patrí všetkým lekárom moje poďakovanie. Operoval ma pán profesor Kothaj a najmä jemu ďakujem za to, že som
v speve mohla pokračovať.
V roku 2003 som prekonala operáciu ďalšieho zhubného nádoru prsníka s následnou chemoterapiou a rádioterapiou.

V roku 2010, sedem rokov od operácie, keď som si myslela, že to zlé mám už za sebou, došlo u mňa k recidíve do kostí.
Už rok beriem chemoterapiu a ďalšiu liečbu s tým spojenú. Mám pocit, že v mojich žilách koluje už len chémia. Pán Boh mi však dáva silu a pomáha mi prekonávať všetky ťažkosti, ktoré s tým súvisia.

Ďakujem Ti, Bože!

V tejto súvislosti by som sa chcela poďakovať celému tímu Onkologickej kliniky v Banskej Bystrici za ich obetavú starostlivosť.


Najväčšou oporou sú mi však moje deti. Som im vďačná za to, že prišli s nápadom, aby som naspievala vianočné koledy na CD album. Bránila som sa tomu, ale napokon som súhlasila. Nebolo to ľahké. Po štvrtej línii chemoterapie som sa cítila vyčerpaná, ale šťastná.

Ďakujem všetkým, ktorí na tomto projekte spolupracovali, pomáhali mi a povzbudzovali ma. Držala ma aj nádej, že tento projekt pomôže nielen mne, ale možno aj iným, ktorí sa ocitli
v podobnej situácii. Teraz viem, že ako súčasť boja s mojou zákernou chorobou to bolo správne rozhodnutie. Cítim, že sa môj zdravotný stav zlepšuje a verím, že sa s Božou pomocou a pomocou lekárov uzdravím.

Život je boj
a človek by ani vo svojom ťažkom
položení nemal strácať vieru a nádej.

Prajem všetkým, ktorých stíha podobný osud, aby nachádzali
v kruhu svojich blízkych pomoc a silu túto nepriazeň osudu prekonávať.